Sziasztok!
Seregi Luca vagyok, a
Wellness Magyarul bloggere.
Mindennapi jól-létünknek az is szerves része, hogy finom illatok vegyenek minket körül. És hol máshol lehetne ez fontosabb, mint a feltöltődésünk színterén, az otthonunkban?! Nézzünk egy pár ötletet és tippet, mit-hogyan-mikor?
Virág
A legkézenfekvőbb megoldás, és ilyenkor tavasszal-nyáron ráadásul elég sok esélyünk is van arra, hogy valóban illatos virágokat vihetünk haza a virágostól vagy a piacról.
Nekem ez a „módszer” a kedvencem, mert bár csak pár napig tart, nem csak az illat, de a látvány is mosolyt csal az arcomra.
Gyertya
Az illatgyertyák becsapósak tudnak lenni, mert az illatuk a viaszba „ágyazva” van elrejtve, és akkor szabadul fel igazán, mikor a kanóc meggyújtása után minimum 15-20 perccel a viasz elkezd párologni, és „kiengedni” magából az illatokat. Az orr viszont fáradékony szerv, tehát lehet, hogy Te, aki a szobában tartózkodsz nem, vagy alig, esetleg hullámokban fogod csak érezni a gyertya illatát. Ez viszont nem jelenti azt, hogy azok, akik friss orral lépnek a szobába, ne varázsolódnának el az illattól.
A gyertyák előnye, hogy a fényükkel mesés hangulatot lehet varázsolni hideg téli estéken vagy nyáresti vacsorák alkalmával is.
Bambusz-pálcás diffúzerek
Alkoholos-olajos oldatok, melyekbe hurkapálcika szerű pálcácskákat állítunk. Az illatot tulajdonképpen ők szívják fel és párologtatják el a térbe. A folyadék annál gyorsabban párolog, minél alkoholosabb az adott illat-oldat.
Ahhoz, hogy ezeket a szépségeket hatékonyan tudjuk élvezni, bizony időről időre fordítgatni kell a pálcákat!
Spray
Rengeteg cégtől lehet ma már enteriőr-illatosító spray-t vásárolni.
Szerintem ezeket azonos illatú diffúzerrel vagy gyertyával érdemes kombinálni, ugyanis a levegőből a kipermetezett folyadék gyorsan elillan.
Akkor érdemes használni őket, ha valamilyen kellemetlen szagot szeretnénk felülírni, vagy ha hirtelen nagyon intenzív illatot szeretnénk a térbe varázsolni.
Ha szeretnénk, hogy kicsit tartósabb legyen az illat, akkor érdemes kipróbálni a díszpárnára vagy a függönyre való permetezést, de vigyázat, ezt világos anyagokra nem ajánlatos megtenni, mert a folyadék elszínezheti az anyagokat!
Párologtató
Klasszikus kerámia tartó mécsessel, ahol a vízbe csöpögtetett illóolajat az alá helyezett mécses lángja párologtatja el. Nekem ez a télhez kapcsolódik, leginkább akkor szeretem használni, ha betegeskedik a család, akkor aztán mehet a vízbe menta, eukaliptusz és egy kis fahéj is!
Pot-purri
Kész, előre illatosított gyönyörűséges keverékeket lehet már kapni, de levendula, szalmavirágok és mondjuk szárított rózsaszirom keverékéből otthon is lehet készíteni, belehelyezni egy szép kis tálkába, és a kedvenc illóolajaink keverékét rácsöpögtetve kikísérletezni a szívünknek legkedvesebb illatkeveréket.
Léteznek már nagyon érdekes és rendhagyó pot-purrik is, melyek esetében különböző kristályok, megkövesedett gyanták, esetleg lávakövek árasztják magukból az illatokat.
A fent felsorolt általánosnak mondható illatosító módszereken felül a különböző parfüm-házak nagyon különleges ötletekkel is előrukkolnak, mint például az illatosított függöny-bojt, az ámbra-golyó, a viaszos szekrényillatosító, az illatosított kerámia dísztárgyak és persze a különböző elektromos légfrissítők.
A lehetőségek száma szinte végtelen, és messze van élet a Wunder-Baum-on túl is!
A lényeg, hogy az illat, amit az otthonodba választasz, jó érzéssel töltsön el, és hozzájáruljon ahhoz, hogy feltöltődj és ellazulj.