Mi, nők, tegyük a kezünket a szívünkre, szeretjük a parfümöket. Szeretjük a kellemes illatokat, és vannak olyan pillanatok az életünkben, amelyek az illatok segítségével azonnal eszünkbe jutnak. Nekem volt egy nagyon rövid időszakom egy parfümmel, ami se előtte, se azóta nem használtam, de ha megérzem, valahol, valakin, akkor azonnal az a kirándulás, nyaralás, az a pár hét jut az eszembe, amikor használtam. Az illatok világa igazi tudomány, mostani bejegyzésünkben csak egy aprócska részletét tárjuk fel előttetek, ha kedvet kaptok, akkor a leírásban szereplő linkek bármelyikére kattintva további izgalmas részletek tárulnak fel előttetek!
De most jöjjön a titok, a mi titkunk, hogy mi milyen parfümöt készítettünk magunknak, és szerintünk érdemes kipróbálnotok, mert az eredmény tényleg fantasztikus lesz!
Amire a házi parfüm elkészítéséhez szükséged lesz: lehetőség szerint sötét, pici zárható gyógyszertári üvegcse (ha nincs, csak átlátszó, akkor a parfüm összeéréséig tartsd sötét helyen az üvegedet), parfümös üveg a végén, pici tölcsér, filterpapír, 2 evőkanál desztillált víz, 40 csepp kíváló minőségű illóolaj (Ha többféle olajat használsz, összesen 40. Mi most narancs, levendula és ylang-ylang olajat használtunk. 25 csepp narancs, 10 csepp levendula és 5 csepp ylang-ylag arányban.), 2 evőkanál kíváló minőségű bázis olaj, 4 evőkanál vodka.
![]()
Pár szó a bázis és az illóolajakról. A
bázis olaj legyen teljesen illatmentes, és kíváló minőségű. Használhatsz avokádó, búzacsíra vagy akár első osztályú olívaolajat is. Ez utóbbi esetében a végeredményed sárgás színű lesz. Az is nagyon fontos, hogy
kíváló minőségű illóolajat használj. Ezek ára picit borsos, de később parfüm készítésen túl másra is remekül használhatók lesznek, így megtérülő befektetés lesz. Az illóolajak mennyiségi kiválasztásához
itt találsz egy remek videót, amiben egy egyszerű trükk segítségével könnyen megállapíthatod, hogy melyik illóolaj legyen a domináns, illetve a "kevesebb elég" típusú! A illóolajak kombinálhatóságáról,
itt találsz egy érdekes leírást.
És akkor most vágjunk is bele! Főzd ki a sötét üvegedet forró vízben 10 percig, és szárítsd meg. Erre azért van szükség, hogy semmilyen maradék, baci vagy egyéb szennyeződés ne maradjon az üvegben! A pici tölcsér segítségével tedd az üvegbe a vodkát és a bázis olajat, végül csepegtesd bele az illóolajakat. Zárd be jól az üveget. Most jön egy roppant vicces rész: rázd. Sokáig. Tényleg nagyon-nagyon sokáig. Tegyél be valami zúzós zenét, hangosítsd fel, táncolj, és közben rázd-rázd az üveget. Az olaj nagyon nehezen vegyül, ezért vagy szükség arra, hogy rázd. Kb. 10-15 perc kitartó rázás után egy fehéres elegyet kell, hogy kapj. Most tedd félre az üveget legalább 48 órára, de ha igazán jó eredményt szeretnél, akkor légy türelmes és hagyd állni a keveréket 4-6 hétig. Igen, jól olvasod, 4-6 hétig!
Amikor már nem tudsz tovább várni, vagy letelt a 4-6 hét, akkor fogd az üvegcsédet, és filterpapíron keresztül töltsd bele a végső, parfümös üvegcsédbe. Érdemes ezt a végső üveget is kifőzni használat előtt. Ez az átfejtés nem lesz egy villámmenet, légy türelmes, amíg szépen átcsepeg a papíron az üvegbe a kincsed! Használd egészséggel a csodálatos, egyedi parfümödet, amit készítettél!
A csodálatos csiszolt üvegcséket
itt találod, a fa gyertyatartókat pedig
itt.
Jó illatkészítést kívánunk!